Medaljon

ÜLLATUSTEEMA: Raamat, mille autor, tõlkija või illustraator on Lugemise väljakutse grupi liige.

Selle teema alla mõtlesin kohe haarata kas Ene Sepa või Ketlin Priilinna teose. Lugenud olen mõlema raamatuid aga teema alla otsustasin sobitada Ene Sepp “Medaljon”.

Raamat räägib loo 15. aastasest neiust nimega Heidi, kes jäetakse smssi teel maha. Kui eelnevalt on Heidi olnud väga korralik, siis nüüd leiab ta end silla alt suitsetamast ja joomast. Ta satub hoopis teistsugusesse seltskonda, mis tema senise elu täiesti pea peale keerab ja talle palju pahandusi toob. Tal tekib probleeme koolis ning läheb oma emaga täiesti tülli. Vahepeal tundub elu tema jaoks juba üsna idülliline, kuid see on vaid meelepete ning tema elu keeratakse veelgi rohkem pea peale. Õnneks ei neela allakäigutrepp teda täielikult ja tema elu siiski stabiliseerub.

See raamat tekitas minus väga segaseid tundeid. Ühelt poolt elasin ma Heidile väga kaasa. Teiselt poolt tundus ta minu jaoks ikka tõeliselt naiivne kutsikas olevat. Kolmandalt poolt oli raamatus üsna palju vigu, mis mind häirima jäid. Näiteks paneb Heidi jaki kappi ära aga järgmisel hetkel on see tal jälle seljas. Samas kui vead välja jätta, siis lõpp oli taaskord minu jaoks väga ootamatu (See on vist Ene käekiri, et raamatud lõppevad hoopis teisiti, kui esialgu tundub). Loo sisu ise oli tegelikult hea, eriti selle müstiline pool. Raamat oli piisavalt hea, et pidin peale selle lugemist veidikeseks aja maha võtma ja ei suutnud kohe uut raamatut pihku haarata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s