- 1. Raamat, mida tahad lugeda! Sõnasta ise teema pealkiri. – Hille Karm “Helgi Sallo. Helgib ja heliseb” Ajakirjade kirjastus 200lk (Märts) ( Raamat kellestki, kellest väga lugu pead.)
- 2. Fännid, andke tuld – skandinaavia krimi!
- 3. Raamat, mille pealkirjas on number 9 või 19 (2019. aasta auks!) – Jodi Picoult “Üheksateist minutit” Ersen 520lk (August)
- 4. Raamat, mille lugemissoovituse oled saanud LV grupist – Ransom Riggs “Hingede raamatukogu” Tiritamm 432lk (Veebruar)
- 5. 2018. aastal ilmunud populaarne noorteromaan – Kristi Piiper “Tõde või tegu. Tõde” Varrak 206lk (Veebruar)
- 6. 2019. aastal ilmuv debüütteos
– Caroline Louise Walker “Peidus su silme all” Helios 326lk (Juuli) - 7. Minu kõige uuem raamat. (Pidurdame ostuhimu! Raamat, mille ostsid raamatupoest (oksjonilt vms. kohast) viimasena. Kui jõuad enne lugemise lõpetamist uue raamatu osta, ei lähe see arvesse. Pead alustama uue raamatuga, et väljakutse teemat täita.) – Ketlin Priilinn “Maarjamäe kägu” Tänapäev 101lk (Jaanuar)
- 8. 100% naistele! (Armastusromaanid, toitumise- ja elustiilipiiblid, raamatud naiste väljakutsetest ja katsumustest läbi ajaloo jne.) – Jojo Moyes “Mina enne sind” Kirjastus Kunst 408lk (Aprill)
- 9. Raamat, mille krabad allahindluselt – Ene Sepp “Väike roosa pilet paradiisi” Tänapäev 310lk (Märts)
- 10. Raamat, mida pidid koolis kohustusliku kirjandusena lugema, aga mille sisust ei mäleta sa enam õhkagi (või mäletad väga halvasti) Jaak Sarapuu”Imeuhmer” Kirjastanud Jaak Sarapuu 76lk (Veebruar)
- 11. Mine lehele https://www.daysoftheyear.com/ Vali oma sünnipäev. Vaata, mis veidrad päevad selleks päevaks välja on pakutud. Vali raamat, mis ühe päevateemaga haakub (N: pealkiri, kaanepilt, sisu)
- 12. Raamat, mida soovitab lähedane pereliige
- 13. Raamat, mille pealkirjas on keegi kuskil (N: Tüdruk rongis, Mees kõrgel lossis, Koer taskus)
- 14. Raamat, mille tegevus toimub Inglismaal – Sue Limb “Tüdruk 16, lühikesed jalad” Varrak 202lk (Jaanuar)
- 15. Raamat, mis on hetkel koolis kohustuslik, AGA siis ei olnud, kui sina koolis käisid – R. J. Palacio “Ime” Hea lugu 328lk (August)
- 16. Rahvusvahelise kirjandusauhinna võitnud teos
- 17. Raamat selle maa autorilt, mida viimati külastasid – Jojo Moyes “Ikka mina” Kirjastus Kunst 426lk (Aprill)
- 18. Raamat sõbra või sõbranna riiulist – Jojo Moyes “Pärast sind” Kirjastus Kunst 350lk (Aprill)
- 19. Raamat, mille pealkirjas on mainitud meest – Carlos Ruiz Zafon “Uduprints” Varrak 166lk (Jaanuar)
- 20. Raamat, mille ilmumise oled jõudnud lõpuks ometi ära oodata! – Colleen Hoover “Pihtimused” Pegasus 303lk (Märts)
- 21. Üks Stephen Kingi raamat
- 22. Eesti kirjaniku kriminull – Ketlin Priilinn “Jenny Dahlgren” Kirjastus Tänapäev 286lk (Jaanuar)
- 23. Raamat Petrone Prindi “Minu” sarjast, mis on ilmunud aastatel 2017-2019 – Mae Lender “Minu Hiiumaa” Petrone print 240lk (Veebruar)
- 24. Raamat, milles on pühendus (Raamatus võib olla käsitsi kirjutatud pühendus (teile endale või kellelegi teisele) ja võib olla ka autori pühendus oma lähedastele, nii nagu on paljudes raamatutes.) – Martin Pistorius “Nähtamatu poiss” Helios kirjastus 278lk (Aprill)
- 25. Raamat autorilt, kes on sinuga samal päeval sündinud (NB! Mõeldud on kuupäeva, mil oled sündinud. Eksimisvõimalus +/- 2 päeva!)
Jüri v. Grauberg “Olle” Auratrükk 112lk (Mai) - 26. Raamat, mida loed erialasest huvist
- 27. Raamat targast naisest/tarkadest naistest – Margit Kilumets “Ita Ever: elu suuruses” Ajakirjade kirjastus 204lk (Jaanuar)
- 28. Vali üks raamat 2017. aasta parimate raamatute nimekirjast (Nimekiri: https://kultuur.postimees.ee/4351047/need-on-loppeva-aasta-parimad-raamatud)
- 29. Raamat, mille tegevus toimub sinu sünni- või elukohas.
- 30. Raamat, mis pole lasteraamat, aga mida mäletad varasest lapsepõlvest
- 31. Ilu on vaataja silmades – raamat, mis võlus sind kauni kujundusega – Kristi Piiper “Tõde või tegu. Ema saladus” Varrak 256lk (Jaanuar)
- 32. Lasteraamat, mida lugesid 1. korda alles täiskasvanuna (NB! Eeldab seda, et raamat oli sinu lapsepõlves juba eesti keeles olemas!) – Annie M.G. Schmidt “Viplala ja Aabeli lood” Tiritamm 352lk (Jaanuar)
- 33. Sinu 1. klassi minemise aastal ilmunud raamat – Nicholas Sparks “Päevaraamat” Varrak 152lk (Juuli)
- 34. Islandi kirjaniku raamat
- 35. Loe üks raamat eelnevate aastate väljakutse teemadest (NB! Grupis olevas teema albumis on kõik varasemad teemad kirjas!) – Astrid Lindgren “Vennad Lõvisüdamed. Röövlitütar Ronja” Eesti raamat 368lk (Veebruar) ( 2018 aasta 4.
Raamat, mille said raamatuvahetusest, ostsid kasutatuna või said kusagilt tasuta. ) - 36. Raamat autorilt, kelle raamatuid su kodusel riiulil kõige rohkem on
- 37. Raamat autorilt, kes on noorem kui sina – Ene Sepp “Taeva tühjad tribüünid” Tänapäev 251lk (Veebruar)
- 38. Raamat, mida nägid lugemas kedagi teist (N: võõras luges bussis. Kirjuta muljetes ka, kes kus luges!)
- 39. Raamat kirjastuse Elmatar sarjast “Öölane”
- 40. Raamat, mille järgi tehtud film linastub aastal 2019
- 41. Raamat, mis on osa raamatusarjast – Ransom Riggs “Miss Peregrine’i kodu ebaharilikele lastele” Tiritamm 344lk (Veebruar)
- 42. Raamat, mille kaanel on kirjas sõna “põnevik”
Monika Rahuoja-Vidman “Korter” Auratrükk 139lk (Mai) - 43. Raamat, mille pealkirjaks on “ja”-ga seotud sõnapaar (N: Sõda ja rahu, Muusika ja vaikus) – J.K.Rowling “Harry Potter ja Azkabani vang” Varrak 376lk (Jaanuar)
- 44. Raamat, millest su abikaasa/elukaaslane/sõber on vaimustuses
- 45. Üks raamat mõnest fantaasiasarjast – Ransom Riggs “Tontide linn” Tiritamm 384lk (Veebruar)
- 46. Mõni võõrkeelne raamat, millega hakkama saad (Kasvõi üle kivide ja kändude. Sõnaraamatu abil, google translatori abiga vms.) – Jill Murphy “The Worst Witch” Puffin books 110lk (November)
- 47.Raamat eesti autorilt, kelle perenimi algab sama tähega kui sinu perekonnanimi.
- 48. Raamat, mille pealkirjas on kuu, mil sa sündisid
- 49. Raamat, mida sa soovid lugeda peale sisututvustuse lugemist – Urve Tinnuri “Kahe eemalolija villa” Canopus 144lk (Veebruar)
- 50. Raamat, mille tegevus toimub sõja ajal (Mõeldud on päriselt olnud sõdu, N: II maailmasõda)
- 51. Raamat, mis räägib elu pahupoolest (NB! Päriselul põhinev raamat, mitte väljamõeldud tegelastega lugu.)
- 52. Sellise Eesti kirjaniku teos, kel on 2019. a ümmargune juubel – Mihkel Raud “Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda” Kirjastus: FD Distribution 400lk (Jaanuar.)
- ÜLLATUSTEEMA: Raamat, mille autor, tõlkija või illustraator on Lugemise väljakutse grupi liige. – Ene Sepp “Medaljon” Tänapäev 197lk (Märts)
Nutika raamatukoguhoidja väljakutse:
Jaanuar: Ma ei tea, mis raamatu see oli, aga selle kaanel oli mingi maja. Oli vist väike maja… või tegelikult üsna suur maja! Ühesõnaga maja pilt. Ei, midagi muud ma sellest raamatust ei mäleta. – Carlos Luiz Zafon “Marina” Varrak 208lk
Veebruar:
Ma ei tea, mis raamat see oli, aga selles oli juttu vanadest inimestest. Nagu minu vanaema ja vanaisa. Pensionäridest, noh.
Ei, midagi muud ma sellest raamatust ei mäleta. – Mira Lobe “Vanaema õunapuu otsas” Avita 109lk
Märts:
Selle raamatu kaanel oli hunt! Eesti rahvusloom hunt. Aga ma ei tea, millest see raamat rääkis. Võibolla huntidest? Aga äkki oli see kaanehunt seal lihtsalt niisama, ilu pärast…-
Monika Rahuoja-Vidman “Hunt lambanahas” Kirjastus Auratrükk 158lk
Aprill:
Selles raamatus on midagi pistmist kuningakodadega. Olid kuningannad ja kuningad, printsessid ja printsid. Ma ei mäleta, kas need olid päris või väljamõeldud kroonitud pead aga selline kuningriigiteemaline lugu oli. – Antoine De Saint-Exupéry “Väike Prints”, Tiritamm, 88lk
Mai:
Selles raamatus räägiti pidevalt mingitest lendavatest masinatest. Raketid, lennukid, õhupallid, tsepeliinid, ulmemasinad. Võimalik, et kogu tegevus toimuski mingis lendavas masinas? Ma täpselt ei mäleta. – Jules Verne “Viis nädalat õhupalliga. Kolme inglase avastusreisid Aafrikas” Eesti raamat 144lk
Juuni:
Selles raamatus oli muusika! Ma ei mäleta, kas seal oli kirjutatud mõnest pärimusmuusikast või oli see väljamõeldud lugu, kus olid muusikud, või kirjutati hoopis mõnest muusikaasutusest, või oli raamatu kirjutanud muusik ise, aga kogu lugu keerles muusika ümber. – Maria von Trapp “Helisev muusika” AS Kupar 207lk
Juuli:
Ilukirjanduslik teos, mille autor on tuntust kogunud kellegi muu kui kirjanikuna. – Ivo Parbus “Bussiga läbi ajaloolise Tallinna” 80lk
August:
See oli TELLIS! –“Kohtumine loomadega” Sinisukk 301lk
September:
Selle raamatu kaanel on nii palju huvitavat uurimist ja vaatamist, et sellest võiks kasvõi omaette loo kirjutada! – Kersti Kivirüüt “Kaku kabel ja teisi tondijutte ” Canopus, 102lk
Oktoober:
Selles raamatus ei ole ainult üks lugu, seal oli neid palju. Kõik need lood olid erinevatelt autoritelt. – Eesti lastekirjanduse keskus “Pisike puu” Print Best, 64lk
November:
Selles raamatus pani inimene ennast tõeliselt proovile. Ei mäleta, kas lugu oli päriselt või väljamõeldis, aga selles nähti kõvasti vaeva millegi saavutamiseks. – Ruth Ware “Luku taga” Helios, 328lk
Detsember:
Teate, see oli naljakas.
Selles raamatus oli täpselt 365 lehekülge. – Helen Fielding “Bridget Jones. Täitsa lõpp” Varrak, 365lk
Väljakutsevälised:
* Annie M.G. Schmidt “Miisu” Eesti raamat 160lk (Jaanuar)
* James Krüss “Timm Thaler, ehk müüdud naer” Tänapäev 342lk (Märts)
* Ketlin Priilinn “Armastusega fännidelt” Tänapäev 183lk (Märts)
* Ene Sepp “Jagatud suvi” Tänapäev, 272lk (Märts)
* Edgar Valter “Ikka veel kummitab” Elmatar 192lk (Aprill)
* Holly Web “Ihuüksi jäänud Alfie” Ersen 128lk (Aprill)
* Holly Web ” Tuisus eksinud” Ersen 120lk (Aprill)
* Eha Veem “Leskede klubi. Armulauamõrv” Tänapäev 256lk (Aprill)
* Grady Hendrix “Horrorstör” Helios kirjastus 243lk (Aprill)
* Robert Bryndza “Külm veri” Pegasus 368lk (Mai)
* Ene Sepp “Vabandust , aga mis asja?! Tänapäev 224lk (Mai)
* Ann Cleeves “Punased luud” Varrak 310lk (Mai)
* Ann Cleeves “Sinine välk” Varrak 284lk (Mai)
* Holly Webb “Varastatud kutsikas Sam” Ersen 120lk (Mai)
* Marissa Meyer “Cinder” Pikoprint 398lk (Juuni)
* Marissa Meyer “Scarlet” Pikoprint 469lk (Juuni)
* Marissa Meyer “Cress” Pikoprint 625lk (Juuni)
* Ivo Parbus “Tramm nimega Moonika” Tallinna linnatranspordi AS 54lk (Juuni)
* Holly Webb “Soovimatu kassipoeg Sini” ERSEN 128lk (Juuni)
* Eha Veem “Postkast nr 4. Leskede klubi” Tänapäev 200lk (Juuli)
* Ketlin Priilinn “Ei iialgi ilma Murita” Greif 136lk (Juuli)
* Brigitta Davidjants “Armastuseta” Tänapäev 168lk (August)
* Liisi Õunapuu “Le Rhino” Varrak 200lk (August)
* Liisi Õunapuu “Le Rhino 2” Varrak 184lk (August)
* “MinaSinaMina” L.F.F. Group, 106lk (August)
* Amelie Nothomb “Helge nostalgia” Tänapäev, 112lk (August)
* Astrid Lindgren “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses” Eesti Raamat, 232lk (August)
* Heli Künnapas “Helisevad ööd saarel” Heli Kirjastus, 124lk (August)
* Jane Paberit “#Ükskilihaseiliigu” Eesti Raamat, 336lk (August)
* Heli Künnapas “Lõpupidu” Heli Kirjastus, 206lk (September)
* Heli Künnapas “Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks” Heli kirjastus, 48lk (September)
* Harriet Tyce “Veriapelsin” Varrak, 272lk (September)
* “Armastus esimesest silmapilgust” IRMA, 112lk (September)
* “Kõigi raskuste kiuste” IRMA, 112lk (September)
* “Kõik roosid ma kingiksin sulle” IRMA, 112lk (September)
* ” Anonüümkirjad” IRMA, 128lk (September)
* “Truudusetus” IRMA, 112lk (September)
* “Õnnetus ei hüüa tulles” IRMA, 128lk (September)
* Guido Ilves “Katastroofid, mis vapustasid maailma” Maalehe raamat, 399lk (Oktoober)
* Henry Jakobson “Isa blogi. Esimene aasta” Ekspress Meedia AS, 277lk (Oktoober
* Ann Cleeves “Surnud vesi” Varrak, 312lk (November)
* Jill Murphy “The Worst Witch strikes again” Puffin books, 96lk (November)
* Jill Murphy “A Bad spell for the Worst Witch” Puffin books, 128lk (November)
* Jill Murphy “The Worst Witch all at sea” Puffin books, 224lk (November)
* Helen Fielding “Bridget Jonesi päevik” Varrak, 279lk (Detsember)
* Anu Aun “Eia seiklus Tondikakul” Postimees, 240lk (Detsember)
* Robert Bryndza “Surmavad saladused” Pegasus 336lk (Detsember)
* E.L. James “Mister” Pilgrim, 560lk (Detsember)
* Tarmo Tuule “Niiiii suur kala” Print Best, 79lk (Detsember)
* Tarmo Tuule ” Tattnokk ehk lapsed pole milleski süüdi” Ajakirjade kirjastus, 64lk (Detsember)