Hunt lambanahas

Nutika raamatukoguhoidja väljakutse: Selle raamatu kaanel oli hunt! Eesti rahvusloom hunt. Aga ma ei tea, millest see raamat rääkis. Võibolla huntidest? Aga äkki oli see kaanehunt seal lihtsalt niisama, ilu pärast…

Esialgu jooksis peast läbi mõte, et ehk sobib siia Valgekihv. Kui aga soovitusi vaatasin, jäi pilk pidama Monika Rahuoja-Vidman teosel “Hunt lambanahas”. Teadsin, et olen seda meie raamatukogus näinud ja kuna omasid tuleks ikka toetada, haarasingi selle raamatu järgmisel korral raamatukogust kaasa.

Filip sai ootamatult kaela süüdistuse, nagu ta oleks oma elukaaslase pool aastat varem vägistanud. Kui ta süüdistuse alt vabastatakse ning kongist välja pääseb, läheb ta elu edasi ilma Annikata. Pool aastat hiljem saab ta ootamatult teada, et tema eks Annika läks juba kuid tagasi Kreetal jäljetult kaduma. Ta kutsub appi tuttava eradetektiivi ning põrutab Kreetale naise jälgi ajama. Ta ei oska uneski näha, mis teda seal aga ees ootab.

Iseenesest üsna kerge ja põnev lugemine, kuigi minu jaoks jäi lõpp väga poolikuks ja nii mõnegi koha oleks võinud pikemalt välja kirjutada. Ja vigu nagu sigu, teatud asjad torkavad kohe eriti silma. Näiteks kelleGIGA on viga, mida esineb nii palju igal pool ja mida raamatus siiski olla ei tohiks. Ajaviitekirjandusega on tegemist aga siiski toreda teosega ning päris maha visatud ajaks ma seda ka ei nimetaks. Kreeta kirjeldused meeldisid väga ning põneviku elemente oli sisse toodud väga mitmeid. Tahaks aga loota, et selliseid hullumeelseid naisi nii palju ka ilmas ei ole, nagu raamatus välja oli toodud. Peab ikka väga katkine inimene olema, et suurest vihast teisele valesüüdistusi kaela hakata loopima.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s