Viis nädalat õhupalliga

Doktor Fergussoni märkmete põhjal kirja pannud Jules Verne” on esimene põnevusromaan sarjast “Erakordsed reisid”, millega Jules Verne pani aluse uuele kirjanduszhanrile – teaduslik-fantastilisele romaanile.

Raamat räägib loo kolme härrasmehe rännakust kuumaõhupalliga üle aafrika. Fergussoni saadavad tema teekonnal hea sõber Dick Kennedy ja truu teener Joe. Nad satuvad mitmeid kordi erinevatesse hädadesse ja nende elu on rohkem kui ühe korra ohus. Läbi ime suudavad nad aga siiski oma teekonda jätkata ja eesmärgi ellu viia.

See raamat jäi mulle pihku, kui otsisin kuuväljakutse alla raamatut, milles tegevus toimuks mingis õhusõidukis. See oli vist mu esimene Jules Verne raamat (ups) ja praegusel hetkel ei kipu kohe järgmist pihku haarama ka. Ma tean, et Verne on suurepärane kirjanik ning on loonud nii palju fantaasiarikkaid seiklusjutte, kuid see kirjakeel ja vägivaldsus hakkasid mulle kohutavalt hetkel vastu. Täiesti ilma asjata tapsid nad ära vaese elevandi. Nad suhtusid väga halvasti pärismaalastesse ja tapsid ka neid nii, et silm ka ei pilkunud. Kõik on kirja pandud nii kergelt ja sujuvalt aga minu jaoks olid need kohad lihtsalt vastukarva ja õõvastavad. Need kohad rikkusid ära ka ülejäänud lugemiselamuse. Rohkem ma seda raamatut igal juhul pihku haarata ei soovi. Tänapäeval ei lubataks seda lettidel ka müüa, arvestades mis kauneid väljendeid seal pärismaalaste kohta kasutatud on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s