Helisev muusika

Nutika raamatukoguhoidja väljakutse: Selles raamatus oli muusika! Ma ei mäleta, kas seal oli kirjutatud mõnest pärimusmuusikast või oli see väljamõeldud lugu, kus olid muusikud, või kirjutati hoopis mõnest muusikaasutusest, või oli raamatu kirjutanud muusik ise, aga kogu lugu keerles muusika ümber.
Maria von Trapp “Helisev muusika”

Tõeline lugu sellest, kuidas von Trapi laulupere alguse sai ning kuidas nende pere sõja käest pääses.

Helisevast muusikast on kuulnud ilmselt kõik. Nii ka minul oli film lugema hakates silme ees ja ei suutnud ära imestada, kui palju raamat filmist tegelikult erines. Veelgi suurem oli minu üllatus, kui avastasin, et raamatu teine pool jutustab loo nende elust ja olust ameerikas ning püüdlustest uuesti jalgele saada. Mul on kohutavalt hea meel, et selle raamatu endale kunagi soetasin ja tänu väljakutsele hetkel pihku haarasin. Tegemist oli tõeliselt nauditava lugemiselamusega, mis mind üsna mitu korda mõnuga ka itsitama pani. Muidugi tegi raamatu lõpp ka parasjagu kurvaks aga selline on paraku elu. Kahju, et filmis kõike seda toredust näha ei saanud, pean oma fantaasiaga leppima.

Filmis olid muudetud nimed, olid muudetud sündmused. Oli lisatud üsna palju värvikaid detaile (ball, kardinatest riiete õmblemine, konn taskus, käbi toolil jpm). Ilmselgelt selle jaoks, et film oleks veelgi põnevam ja meeldejäävam. Kuigi mina oleksin hea meelega vaadanud filmi ka sellisena, nagu lugu päriselt aset leidis. Ja ütleme ausalt, elu ameerikas oleks olnud veel palju põnevam jälgida.

Igal juhul oli tegemist väga nauditava kirjatükiga ja soovitan lugeda küll.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s