Külm veri

Külm veri on Erika Fosteri sarja viies raamat ning nagu ikka, Erikal on vaja taaskord jälile jõuda julmale sarimõrvarile. Õnneks küll erinevad kõik lood üksteisest kardinaalselt.

Thamesi jõe kaldalt leitakse kohver, millest tuleb välja tükeldatud mees. Mõne aja möödudes avastatakse, et nädal varem on leitud veel üks surnukehaga kohver, kuid seal sees oli tükeldatud naisterahvas. Erika asub jälgi ajama ning satub ka ise taas rünnaku ohvriks. Kui aga röövitakse ringkonnaülem Marshi kaksikud tütred, läheb Erika jalgealune eriti tuliseks.

Taaskord üks eriti julm ja verine raamat, mida on raske käest ära panna. Kurb mõelda, et tegelikult on kõik lood nii reaalsed ja iga päev leiab aset kümneid selliseid julmi kuritegusid. Seda nii meie enda riigis, kui ka kaugel merede ja ookeanite taga.

Kaksikute röövimine oli eriti õõvastav. Jube mõelda, kui kergelt võib pättidel selline asi käia. Inimene peab olema ikka tõeline koletis, et suudab väikestele lastele halba teha.

Ja kui kerge on mõjutada katkise hingega armunud tüdrukut, kes oma armastatu nimel on pea kõigeks võimeline. Süütust neiust saab julm mõrvar. Ja mille nimel? Oma elu hinnaga, sest varem või hiljem saab selline kurjus karistatud. Kas siis hukkumise, või vangistuse läbi.

Igaljuhul on Bryndza hetkel mu lemmik kirjanike hulgas ja soovitan teda soojalt ka kõigile teistele põnevike ja krimi austajatele. Iga lugu on erinev ja kaasahaarav, ehk siis ei saa arugi, kui juba on raamat läbi. Suurepärane kirjutamisoskus!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s