Kaks pisarakiskujat

Holly Web on juba varasemalt mulle näidanud, et suudab ennast kirjutada inimeste hinge oma lugudega ja seda ka täiskasvanute puhul. Pisaraid kiskuvad, kurvad ja südamlikud lood loomadest. Seega ma ei kõhelnud ka, kui nägin raamatukogus uute raamatute seas kaht Holly uut raamatut.

“Ihuüksi jäänud Alfie” räägib loo väikesest kutsikast Alfiest, kes võetakse peretütar Eviele lemmikuks, kuid kes jääb üleliigseks, kui Evie endale väikese venna saab. Alfie viiakse varjupaika uut kodu ootama. Evie pere saab oma veast aru aga kas Alfie on veel varjupaigas ootel, või on juba uue kodu leidnud?

“Tuisus eksinud” on järg raamatule “Lumes eksinud”. Peategelaseks on väike kassipoeg Tups, kes on ennast uues kodus mõnusasti sisse seadnud. Kui ta saab endale kassiluugi ja võimaluse oma soovi järgi aias käia, ei oska ta esialgu kartagi, et ta ühel hetkel võib ära eksida. Paraku nii aga juhtub, kui väljas tuiskab ja ta suunataju kaotab. Ta eksib ära metsa majajäetud majja ning leiab sealt eest ühe külmunud näljase kassibeebi, kelle elu pärast Tups asub võitlema.

Mõlemad raamatud on väga lihtsalt ja arusaadavalt kirja pandud, kuid teemad on väga kurvad ja südamlikud. Ometigi nii igapäevased. See ongi just see, mis raamatu eriti kurvaks ja pisarakiskujaks muudab. Igal juhul nii minu, kui mu 5a lapse suured lemmikud. Ootame nüüd kahte järgmist osa raamatukokku.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s