Jojo Moyes

8. 100% naistele! (Armastusromaanid, toitumise- ja elustiilipiiblid, raamatud naiste väljakutsetest ja katsumustest läbi ajaloo jne.) Jojo Moyes “Mina enne sind” Kirjastus Kunst, 408lk
Louisa Clark on aastaid töötanud väikeses kohvikus ettekandjana. Kui kohvik päeva pealt suletakse ja Lou tööta jääb, satub ta läbi töötukassa hooldama ratastooli jäänud noort meest Willi. Tema ülesanne on Willi lõbustada ja üritada temasse elurõõmu süstida. Louisa ei oska ette nähagi seda, kui palju see töökoht tema enda elu ja mõttemaailma muudab.

18. Raamat sõbra või sõbranna riiulist Jojo Moyes “Pärast sind” Kirjastus Kunst, 350lk
Peale Willi surma on Louisa väga löödud ja ei suuda kuidagi endaga rahu teha. Kuigi ta reisis peale Willi surma veidi mööda euroopat ringi ja elab nüüd üksinda Londonis oma korteris. Kui temaga õnnetus juhtub ja ta oma maja katuselt alla kukub, arvatakse, et ta üritas teha enesetappu. Ta viiakse taastumiseks vanemate juurde ja saab koju Londonisse tagasi vaid juhul, kui lubab liituda leinagrupiga. Tänu leinagrupile saab ta tuttavaks Kiirabi-Samiga, kes aitas teda peale alla kukkumist kokku lappida, Lou elu keeratakse taas pea peale. Veel hullemaks muutub olukord seetõttu, et Lou ukse taha ilmub Willi teismeline tütar, kes palub tema abi.

17. Raamat selle maa autorilt, mida viimati külastasid – Jojo Moyes “Ikka mina”
Kirjastus Kunst, 426lk

Louisa võtab vastu töö New Yorgis, temast saab kõrgklassi perekonnas naispoole assistent. Tema elu koosneb üritustest, telefonikõnedest, planeerimisest ja pidevatest limusiinisõitudest. Inglismaale jäi teda ootama Sam, kellega on Louisal raske leida ühist aega, et suhelda. Tasapisi hakkab aga kõik kiiva kiskuma. Sami külaskäik ei sarnane pooltki sellele, mida Lou ette kujutas. Lou jõulupuhkus inglismaal päädib aga Sami ja Lou lahku minekuga. Tagasi New Yorki jõudes leiab Lou lohutust Joshis, kes meenutab talle kohutavalt Willi. Ootamatult saab Lou aga kaela valesüüdistuse ning vallandatakse päeva pealt töölt. Lou tahab juba pileti tagasi kodumaale muretseda, kuid tema õnneks laabub siiski kõik ning ta leiab endale uue eluaseme ning töö. Lou leiab endale sõbra ühes vanemas daamis, kes nii mõndagi talle õpetab ning tänu kellele Lou lõpuks enda eest seisma hakkab.

Olin kahte esimest osa juba paar aastat tagasi lugenud aga kui kolmas osa meie toredasse raamatukokku ilmus, haarasin ka esimesed kaks enne pihku. Õige otsus, sest paljud detailid ei olnud enam nii täpselt meeles ja nüüd jutti lugedes oli koguaeg film silme ees ja midagi ei jäänud arusaamatuks.

Neist kõige parem ja hinge minevam on jätkuvalt esimene osa. Kuigi ka teised kaks poevad hinge ja panevad pisarad voolama. Igas osas on keegi, kes Louisat suudab mõjutada ja talle elutarkuseid õpetada. Esimeses osas Will, kes Louisale nii palju tarkust jagab ning ennast Lou mällu igaveseks talletab. Teises osas Lily, kes on nii Willi moodi ja tänu kellele Lou lapsevanemaks olemist õpib. Kolmandas osas aga Margot De Witt, tänu kellele Lou säilitab iseenda ja suudab lõpuks mõista, mida ta elult tahab.

Tore üllatus oli see, et kolmandas osas oli ka eestlaseid mainitud. Esialgu arvasin juba, et kas tegemist on ehk tõlkimisel tehtud muudatusega aga ei, originaalis oli niisamuti. Isegi, kui see pole positiivses võtmes kirjutatud, siis ikka tore lugeda välismaiste raamatute lehtedelt midagigi eesti või eestlaste kohta, seega ei ole me täiesti tundmatud.

Igaljuhul on tegemist sellise raamatusarjaga, mis jääb pikaks ajaks kummitama ning mida tahaks aegajalt ikka ja jälle üle lugeda. Tean, et paljud ei loe raamatuid üle ühe korra aga minule meeldib väga raamatuid üle lugeda, kui see mulle varasemalt meeldinud on. Esimesel korral ahmid sisse, edaspidi naudid juba rahulikumalt. Ja iga kord leiad lehtedelt ikka mõne uudse asja, mida ei mäletanud või mis jäi varasemalt kahe silma vahele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s