Vennad Lõvisüdamed ja Röövlitütar Ronja

35. Loe üks raamat eelnevate aastate väljakutse teemadest
Astrid Lindgren “Vennad Lõvisüdamed. Röövlitütar Ronja” Eesti raamat , 368lk 
( 2018 aasta 4. Raamat, mille said raamatuvahetusest, ostsid kasutatuna või said kusagilt tasuta. )

Ma olen Vennad Lõvisüdamed raamatut kunagi lugenud, kuid Röövlitütar Ronja on küll paraku varasemalt lugemata jäänud. Nüüd võtsin siis ette ja lugesin nad läbi. Mäletan, et kunagi lugedes ajas “Vennad Lõvisüdamed” mind kohutavalt nutma, seetõttu olin uuesti lugemist ka edasi lükanud. Sel korral see mind üllatuslikult nutma ei pannudki. Tegi küll kurvaks ja kurjaks, kuid vaatasin ja lugesin seda raamatut ilmselt sellel korral teise pilguga. 

Röövlitütar Ronja tegi mind isegi emotsionaalsemaks. Ronja oli nii hella südame ja ausa meelega, et mul hakkas temast lihtsalt väga kahju. Isa tundus aga tõeline türann, kellele oleks tahtnud ise natukene mõistust pähe raputada. Alati ei ole veri paksem kui vesi ja see raamat oli üsna ehtne näide sellest. Peale lugemist vaatasin ka Röövlitütar Ronja kunagise vabaõhuetenduse ära ja see oli lihtsalt suurepärane, soovitan teistelegi.

Lõppkokkuvõttes võib asja kokku võtta nii, et Lindgren on Lindgren, Tema lastest rääkiva lood on alati nii toredad ja südamlikud, et raske on neid mitte armastada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s