Ransom Riggs

41. Raamat, mis on osa raamatusarjast – Ransom Riggs “Miss Peregrine’i kodu ebaharilikele lastele”

Tegemist on sarja esimese raamatuga. Jacob on 16 aastane ja kasvanud üles vanaisa fantaasiarikaste lugude keskel ebatavalistest lastest, kellega ta lastekodus üles kasvas. Esialgu elas Jacob vanaisa lugudele kaasa, kuid vanemaks saades hakkas usku kaotama ning vanaisa veidi hulluks pidama, nagu ka ülejäänud perekond. Kui Jacobi vanaisa jõhkralt mõrvatakse ja Jacob näeb, kes seda tegi, hakkab ta aga mõistma, et vanaisa lugudel võib tõsi taga olla ning tahab minna kaugle Walesis olevale saarele seda lastekodu otsima. Ta ei ole aga pooltki valmis selleks, mis teda seal ees ootab ning millesse ta end lõppkokkuvõttes mässib.

45. Üks raamat mõnest fantaasiasarjast – Ransom Riggs “Tontide linn”

Jacob on koos sõpradega võtnud ette raske teekonna Londoni poole, et päästa süütult vangi võetud õpetajad ja kaitsjad. Nad peavad võitlema oma elu eest ja välja nuputama aina uusi võimalusi, kuidas tonte üle kavaldada ning jõuda oma eesmärgile lähemale. Nad satuvad rohkem, kui ühe korra hingetute ja surmaga silmitsi, kuid lastel on õnne ning nad pääsevad iga kord ime läbi eluga. Käib tõeline võidujooks ajaga, et leida mõni vabaduses olev ymbryn, kes suudaks nendega linnu kujul kaasa reisiva ymbryni taas inimeses muuta, enne kui ta igaveseks linnuks on sunnitud jääma.

4. Raamat, mille lugemissoovituse oled saanud LV grupist Ransom Riggs “Hingede raamatukogu”

Jacob avastab, et tal on väga haruldane võime näha ja taltsutada hingetuid. Kui ebaharilik koer Addison neid Emmaga tontide käest päästab, asuvad nad kolmekesi teele teisi ebaharilikke päästma. Nad satuvad Londonis järjekordsesse silmusesse, mida nimetatakse “Vanakuradi aakriks”, ning mis on tõeliselt närune ja räpane agul. Nad leiavad sealt endale uued kamraadid ning saavad lõpuks kavalusega tontide lossi, et päästa teised ebaharilikud. Kõik ei lähe siiski nii libedalt, kui planeeritud ja taaskord pääseb Jacob koos sõpradega mitmeid kordi üle noatera eluga.

Taaskord üle pika aja üks tõeliselt mõnus fantaasiasari, mida ma lausa neelasin endasse. Tegelased olid nii sümpaatsed ja peategelane Jacob hakkas mulle väga meeldima. Pea võimatu oli raamatut käest panna ja pinget kerisid raamatud koguaeg üles. Oleksin praegugi tahtnud väga edasi lugeda ja ei jõua ära oodata, millal järgmine osa eesti keelde tõlgitakse. Küll aga häirisid mind viimase raamatu puhul need pidevad kirjavead ja puuduvad tähed. Raamat lausa kubises puuduvatest tähtedest. Õnneks lugemiselamust need oluliselt siiski ära ei rikkunud. Aga selline tore fantaasiast pakatav täiskasvanute muinasjutt. Vahel on nii mõnus fantaasiamaailma pageda ja lihtsalt nautida. Suurepärane sari!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s