“Tõde või tegu. Tõde”

5. 2018. aastal ilmunud populaarne noorteromaan .
Selle punkti alla plaanisin kohe lugeda Kristi Piiperi “Tõde või tegu. Tõde”, mis on sarja kolmas raamat. Esialgu oli ta raamatukogus välja laenutatud, käisin 2x küsimas. Minu üllatuseks lisas juhataja aga mind ise ootejärjekorda ja seega tuli mulle kohe teade e-mailile, kui raamat raamatukokku jõudis.

Stella on jätkuvalt lastekodus ning peab käima vaimse tervise keskuses praktikal. Kärt on jätkuvalt hullunud ja Johannes väldib mingil põhjusel tüdrukut. Ka toanaaber Annabel ei suhtle Stellaga, sest on pidevalt ühikast eemal ning hiilib öösiti salaja ühikast välja. Stellat hoiab mõistuse juures veel sõber Priit, kellega koos nad ühes kohas praktikal viibivad.
Stellal õnnestub lõpuks saada linnaluba, seega põrutab ta kohe linna Kärdi ja Johannese juurde. Esimesel õhtul üritab Kärt oma hulluses taas Veikot endale saada, kuid saab reaalsusega pikku pead ning muutub taas normaalseks. Lõpuks selgub ka põhjus, miks Johannes Stellat ignoreerinud on ning noored lepivad uuesti ära. Neil kolmel tekib plaan, kuidas Stella ema peidust välja meelitada ning Olari taas trellide taha kupatada. Kampa võetakse ka Priit, kes on Stellale ühikas suureks abiks. Ühel hetkel hiilib Stella Annabelile järgi ning paneb sellega mõlema elu ohtu. Olukord muutub veelgi hullemaks, kui Stella ema välja meelitamise plaan käiku läheb ning noorte elu veel suuremasse ohtu satub.

Kui sarja esimene osa oli pettumus ja teine osa osutus üsna loetavaks, mõtlesin et kolmas osa on ehk veelgi parem. Pettusin aga jällegi. Iseenesest tore ja põnev lugu ja ladusalt kirja pandud ka. Aga väga palju jäi lahtiseid otsi ja väga palju oli erinevaid vasturääkivusi ning ebareaalseid olukordi. No ei istu see sari mulle kuidagi, vb ongi noorematele lugejatele rohkem suunatud. Raamat lõppes poolikult, mis annab aimu sellest, et ilmselt tuleb sarjale ka neljas osa. Eks aeg näitab, kas ka reaalis nii on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s