Ita Ever: Elu suuruses

27. Raamat targast naisest/tarkadest naistest – 
Selle punkti alla otsustasin kohe lugeda Margit Kilumets “Ita Ever: Elu suuruses”. Leidsin selle raamatu detsembris REaD raamatulaadalt ja ajasin kiirelt küüned taha. Armastan Ita Everit väga ja tahtsin tema kohta suurima hea meelega lugeda. Eriti toredaks üllatuseks oli see, kui nüüd raamatut lugema hakates selle avasin ja leidsin seest Ita Everi autogrammi. Nüüd on see raamat minu jaoks veelgi väärtuslikum.

Raamatus saab sõna nii Ita Ever ise, kui ka tema poeg, endine abikaasa, töökaaslased ning sõbrad. Räägitakse põgusalt nii ita Everi lapsepõlvest, kui ka tema pikkadest aastatest draamateatri näitlejana. Kuigi see raamat pole just teab mis suur kirjandusteos, siis sisu on sellegipoolest kulda väärt, kuna keskendub nii suurepärasele näitlejannale.

Pidasin temast enne palju lugu, peale lugemist pean aga veel rohkem lugu. Kuigi pole vist inimest, kes teda Eestis ei teaks, peab ta ennast siiski teistega võrdväärseks tavaliseks inimeseks. Elab oma pisikeses mustamäe korteris ja aitab neid, kes abi vajavad. Ta on enda kohta väga toredasti öelnud: “Uhkeldamine ei sobi sellele, kes on eluaeg puuvirnaga vastamisi elanud”. Seega ta armastab lihtsat elu ja lihtsaid asju. Peasi, et saaks lavalaudadel olla.

Sain tänu raamatule Ita Everi kohta väga palju uut infot. Näiteks ei teadnud ma seda, et tema kodanikunimi on tegelikult Ilse Ever. Või seda, et ta oli Eino Baskiniga abielus ja on Roman Baskini ema. Sellised faktid on minust lihtsalt kauge kaarega senimaani mööda läinud. Aga Ita on sündinud lavalaudadele ja jääb sinna ilmselt surmani. Suurepärane naisterahvas, keda peaksid enamus inimesi sügavalt austama. Mina igal juhul küll!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s