Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda

Kuna Mihkel Raua stiil on mulle juba mõnda aega istunud ja tema “Musta pori näkku” meeldis mulle väga, olin veendunud, et soovin ka “Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda” kindlasti ette võtta. Ma ei ole varasemalt küll eneseabiraamatuid lugenud aga arvasin, et Mihkel Raua sulest tulnud raamat on kindlasti viimase peal. Ma ei pidanud pettuma.

Kuna Mihkel Raud sai just 50, sobib raamat suurepäraselt 52. punkti alla, ehk Sellise Eesti kirjaniku teos, kel on 2019. a ümmargune juubel .

Kirjade järgi on tegemist eluloolise eneseabiraamatuga, mis saab alguse sealt, kus “Musta pori näkku” lõppes. Mihkel räägib ausalt, kuidas ta oli valiku ees, kas lõpetab joomise ja üritab jalad alla saada või siis joob ennast lihtsalt surnuks. Ta tahtis elada ja jättis joomise maha. Tänu sellele on ta tänaseks päevaks jõudnud sinna, kus ta praegu on. Tunnustatud muusik, kirjanik ja saatejuht.

Ma ei loe eneseabiraamatuid, see ei ole lihtsalt minu rida. Poleks seda kirjutanud Mihkel Raud, ei oleks ma seda raamatut kätte võtnud. Mind ei üllatanud see, et mind ootas ees 400 lehekülge suurepärast huumorit, mis vaheldub Mihkli eluloo ja kasulike nippidega, mida endale kõrva taha panna. Näiteks hakkasin tema eeskujul aasta eesmärke üles kirjutama ja üritan nende järgi talitada. Kirja pandult tundub asjadel olevat suurem võim. Kirja pandud ridu juba nii kergelt ei unusta. Koht, kus ta rääkis salaami kägistamisest ja sellest, kuidas “banaani puuviljakorvi tahaks asetada” ajasid mind laginal naerma. Niisamuti kahe armastaja anekdoot, mis saalitäie memmekesi ära ehmatas. Õigel ajal õiges kohas on sellised naljad ikka väga pihtas põhjas. Mihkel räägib otse ja ausalt, roppused mind seal juures ei häirigi. Vahel on vaja veidi raputada inimesi, et neile mõistus koju tuleks ja nad mõtlema hakkaksid. Raamatut oli nii ladus lugeda, et leheküljed lausa sulasid käes.

Kokkuvõttes on Mihkel suutnud taaskord kirja panna väga vajaliku ja hea loo, mis puudutab ilmselt paljusid inimesi. Ma loodan, et tal seda inspiratsiooni veel jagub ning kirjutamist jätkab, mina tahaks küll tema üllitisi veel lugeda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s